Манявський водоспад – одне з вражаючих чудес природи у Карпатах

Манявський водоспад знаходиться в Українських Карпатах (масив Горгани) і є гідрологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. Розташований у межах Богородчанського району Івано-Франківської області, на південний захід від села Маняви.


Він є один із найвищих у Карпатах і навіть в Україні. Поряд із водограями Пробій у Яремчі та Шипіт у підніжжі полонини Боржава, він вважається одним з чудес українських Карпат, та Івано-Франківщини зокрема.


Манявський водоспад розташований у гірській ущелині масиву Горгани, оточеній кам’яним каньйоном з гранітними скелями, висота яких сягає 20 м. Біля підніжжя водоспаду утворилась невеличка водойма з чистою гірською водою. Вважається, що вона здатна омолодити кожного, хто ризикне тут скупатися. За переказами, тут знаходився храм язичницьких богів, які були покровителями молодості.


У каньйоні біля водоспаду досить прохолодно, навіть у спекотний літній день. Взагалі, долина річки Маняви (притока Бистриці Солотвинської), оточена казковими краєвидами і сюди варто приїхати, щоб отримати незабутні враження і відчути справжню красу дикої природи.
Навколо Манявського водограю розкинулася архаїчна і чудова природа, тут густо ростуть мохи і папороть, а на краях ущелини неподалік від водоспаду зростають віковічні ялини, що надає повітрю особливої свіжості. Ялинові праліси вдень лише частково пропускають світло, тому це місце ледь затемнене і ще більше дивує своєю неповторною красою та естетичною привабливістю.


Водоспад знаходиться приблизно у семи кілометрах від Манявського скиту, територія якого з трьох боків омивається гірськими водами. Ця місцевість зберігає в собі безліч таємниць і легенд. Місцеві жителі вважають, що вночі близько водоспадів можна почути спів німф, які так і манять кожного, хто вирішить залишитися тут на ніч. Згідно з легендою, тут небезпечно залишатися на ночівлю, оскільки можна піддатися співу мавки і занапастити своє життя.


Що ж стосується містичної складової, то очевидці вважають, що це місце енергетично сильне, і тут вона таки є. В таких місцях починаєш розуміти чому впродовж століть місцеві люди складають безліч легенд і байок про такі місця – священні камені і печери, джерела і водоспади. Здавна вважалось, що камінь, на який падає вода, несе особливу силу. Тут в це починаєш вірити.