Черниківський водоспад – мальовничий двокаскадний водограй Прикарпатського краю

Черниківський водоспад – каскадний водограй в Українських Карпатах (масив Горгани), розташований у Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Він є частиною кришталево чистої гірської річки Черник, лівої притоки річки Зелениці (басейн Дністра).


Дістатися до водограю не проблема, адже він знаходиться неподалік населеного пункту, і це робить його не тільки легкодоступним, але й відомим далеко за межами краю. Неподалік від старого дерев`яного моста поблизу присілка Черник розташований спуск, який веде прямісінько до галявини, а вже звідти – до Черниківського водоспаду.

 


Сам водоспад утворився в місці перетину невеликого потічка скельного масиву флішового типу. Вважається двокаскадним водоспадом із загальною висотою перепаду води у ньому у 7-8 метрів. Верхній каскад є широким, а вода у ньому спадає орієнтовно з 2,5 метрової висоти. Звідси вже потік звертає у вузький клиноподібний жолоб, з якого суцільним струменем падає з висоти 4-5 метрів.


Струмінь води тут настільки потужний, що складається враження ніби вирує не вода, а молоко. І тут мимоволі згадується казка про те, як простий хлопець скупався в молоці та став справжнім красенем. Звичайно, що вода водограю – не молоко, однак після купання у ньому оздоровчий ефект таки буде. Адже, якщо хтось навжиться скупатись у водоймі водограю та ще й попити прохолодної гірської води, то ніякі осінні депресії та застуда йому не страшні.