22 березня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом: «Цінність води для кожного з нас»

Уперше ідея проведення Всесвітнього дня води прозвучала на Конференції ООН з охорони довкілля, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Відтоді, Всесвітній день води святкується щорічно.
Вода є основою життя на Землі, вона використовується майже в усіх сферах людської діяльності. Її значення в економічному і соціальному розвитку суспільства повсякденно зростає.
Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж Планета може відновити і очистити.
Понад мільярд людей на планеті не мають доступу до чистої питної води і ще 2.6 мільярда відчувають нестачу води для потреб гігієни. В Африці, наприклад, більш ніж половина населення страждають від 6 серйозних хвороб, пов’язаних з водою. На думку експертів політичні конфлікти наступного століття будуть пов’язані зі скороченням запасів питної води.
За прогнозами вчених до 2025 року дві третини населення Землі відчуватимуть нестачу чистої води.
В Україні ми схильні думати, що брак питної води – проблема інших далеких країн. Але це не так. Хоча ми ще не відчуваємо цього щодня, тиск на наші прісноводні запаси і навколишнє середовище збільшується.
До того ж майже у всіх регіонах країни ми бачимо жахливе забруднення водойм , які забезпечують наші міста і села питною водою. Погане очищення і хлорування водопровідної води ставлять під загрозу наше здоров’я. Зміна клімату спричиняє додатковий тиск на наші водні запаси.
Тож бережіть воду, бо від неї залежить наше життя і майбутнє всієї планети!