Відбулося урочисте нагородження переможців XV Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»

Напередодні Дня Дністра відбулося урочисте нагородження переможців XV Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра», який об’єднує усіх, хто вболіває за екологічний стан басейну Дністра.
Ювілейний конкурс проходив під гаслом «Маленькі кроки до великих змін», яке мало на меті підкреслити важливість обʼєднаних і постійних зусиль та наголосити на необхідності спільних безперевних дій.
Зараз, як ніколи, виклики на шляху захисту річки – колосальні. Враховуючи складну ситуацію в регіоні, збереження довкілля та планування збалансованого споживання ресурсів вимагає широкого співробітництва експертів, організацій та населення України та Республіки Молдова.
Конкурс відбувся за фінансової підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) через Бюро Координатора економічної та екологічної діяльності (БКЕЕД) ОБСЄ, а також за підтримки Державного агентства водних ресурсів України.
Попри всі перепони, повʼязані з війною, під час конкурсу вдалося зібрати 756 унікальних конкурсних робіт з регіону, 105 з яких стали переможцями в номінаціях.
У звʼязку з безпековою ситуацією через війну в Україні, нагородження відбулося в режимі онлайн. Урочистий онлайн-захід обʼєднав переможців з різних куточків України.
З вітальним словом до переможців виступили начальниця управління забезпечення водними ресурсами Державного агентства водних ресурсів України Марія Шпанчик, співголова оргкомітету конкурсу, заступник начальника Дністровського БУВР Віталій Андрійчук, співголова оргкомітету конкурсу, заступник директора Агентства «Apele Moldovei» Раду Казаку, а також присутні переглянули відео-привітання координатора Бюро Координатора економічної та екологічної діяльності Організації з безпеки та співробітництва в Європі, посла Бакита Джусупова.
Опісля надали слово учасникам конкурсу.
Також начальниця управління забезпечення водними ресурсами Державного агентства водних ресурсів України Марія Шпанчик оголосила про старт нового конкурсу «Барви Дністра» 2024 під девізом: «За мир та сталий розвиток басейну річки Дністер». Конкурс стартує з 27 травня до 1 жовтня.
Після урочистої частини переможцям вручили цінні призи.
Довідково: Щорічний міжнародний конкурс «Барви Дністра» проводиться з 2009 року за спільної ініціативи державних та громадських організацій семи областей України з басейну річки Дністер та Республіки Молдови.