Україна та Республіка Молдова дійшли спільних домовленостей у сфері сталого використання і охорони річки Дністер

Комісія зі сталого використання і охорони річки Дністер (Дністровська Комісія) впродовж двох днів проходила в м. Івано-Франківськ під співголовуванням першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького та Міністра охорони довкілля Республіки Молдова Іорданки-Родіки Іорданов.
Під час засідання Комісії присутні експерти заслухали інформацію Уповноважених Кабінету Міністрів України Ігоря Гопчака та Уряду Республіки Молдова Раду Казаку з виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод.
В межах заходу детально обговорили координацію та узгодження дій між Україною та Республікою Молдова в контексті набуття статусу країн-кандидатів на членство в ЄС, зокрема що стосується підготовки ПУРБ Дністра та розглянули Регламент співпраці зі здійснення моніторингу вод і обміну інформацією в басейні річки Дністер.
Також під час роботи Комісії звернули увагу на питання правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла та стану безпеки хвостосховищ у басейні Дністра розміщених на території України та Республіки Молдова.
Окремою темою обговорення на засіданні винесли обговорення проектного документу та відповідних додатків щодо проекту «Розвиток транскордонного співробітництва та інтегрованого управління водними ресурсами в басейні річки Дністер шляхом впровадження Стратегічної програми дій (SAP)», який фінансуватиметься Глобальним екологічним фондом (GEF) і впроваджуватиметься ПРООН, ОБСЄ та ЄЕК ООН з метою попереднього його схвалення.
Наступне, 5-те засідання Комісії зі сталого використання і охорони річки Дністер, буде проведено у вересні-жовтні 2024 року в Республіці Молдова.
За матеріалами Державного агентства
водних ресурсів України