Члени Дністровської комісії ознайомились з роботою лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР

Сьогодні, 23 листопада члени Комісії зі сталого використання і охорони басейну річки Дністер відвідали лабораторію моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР.
Начальниця лабораторії Марія Засідко ознайомила гостей з державним моніторингом вод, який проводиться в Україні, його виконанням в період воєнного стану та перспективами вдосконалення методів досліджень.
Завдяки сучасному обладнанню, лабораторія щомісяця досліджує до 350 проб води на вміст пріоритетних речовин, визначених Водною рамковою Директивою ЄС.
За словами Марії Засідко, станом на 01.11.2023 р. лабораторією проаналізовано 2 115 проб та виконано 104 680 вимірювань показників якості поверхневих вод в частині виконання діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу річкових басейнів Дністра, Вісли, Дунаю та Дніпра. Окрім того, у зв’язку із веденням бойових дій, проаналізовано 1 228 додаткових проб та виконано 57 913 вимірювань показників якості поверхневих вод річкових басейнів Дніпра, Дону, Причорномор’я, Південного Бугу, Дунаю. Загалом протягом 10 місяців лабораторією моніторингу вод західного регіону проведено 162 593 вимірювань 3 343 проб поверхневих вод.
Членам Дністровської комісії також продемонстрували можливості мобільної лабораторії моніторингу вод, яку Україна отримала від Словенського агентства довкілля. Завдяки їй, фахівці лабораторії можуть проводити оперативні відбори проб та вимірювання показників якості води на місці.