Начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк прийняв участь у Міжнародному семінарі

Сьогодні начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк взяв онлайн участь у Міжнародному семінарі «Впровадження Водної Рамкової директиви в Україні: сучасні розробки та рішення для наближення до природного розвитку річок», який проходив в м. Бережани, Тернопільська область.
Під час семінару Роман Михайлюк розповів про досвід імплементації Водної Рамкової директиви та управління малими річками в басейні Дністра, зокрема щодо впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами в Україні, стану підготовки Плану управління річковим басейном Дністра, запровадження європейських підходів до моніторингу вод та підготовки Плану управління ризиками затоплення РБР Дністра.
Також керівник Дністровського БУВР наголосив на важливій ролі малих річок для належного функціонування всіх елементів довкілля. Зокрема, звернув увагу на законодавчі обмеження щодо здійснення діяльності в межах басейнів малих рік.
За словами Романа Михайлюка, доцільно об’єднувати зусилля органів влади та місцевого населення для пошуку спільних та дієвих рішень для управління та охорони малих річок, які є гарантією та індикаторами доброго стану довкілля.
Окрім того, під час семінару заслухали доповіді про стан малих річок та середніх річок у Тернопільській області, про виклики та шляхи вирішення проблем управління малими річками та оптимізацію природокористування і охорона природи в басейнах малих річок (на прикладі басейнів малих річок Тернопільської області).
В другій частині семінару учасники ознайомилися з практичними інструментами управління водними ресурсами на малих та середніх річках.