Питання малих річок Надвірнянської ТГ обговорили під час круглого столу

Сьогодні, 13 травня заступниця начальника Дністровського БУВР Іванна Гнатишин взяла участь у засіданні круглого столу присвяченого малим річкам Надвірнянської ТГ, організатором якого виступив природний заповідник “Горгани”. Також у роботі круглого столу взяли участь представники міської ради, виконавчого комітету, управління ЖКГ, КП “Надвірнаводоканал” та ГО “Природничий клуб “Кедрина”.
Метою заходу було обговорення моніторингу та екологічного стану малих річок у межах Надвірнянської ТГ.
Як розповіла під час своєї доповіді «Моніторинг стану води річки Бистриця Надвірнянська» Іванна Гнатишин, з 2019 року в Україні запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви.
«Наразі триває процес розробки основного документа – Плану управління річковим басейном Дністра. Однією зі складових Плану управління є державний моніторинг якості вод. Згідно з затвердженою державною програмою моніторингу в басейні р. Дністер, одним із пунктів моніторингу визначено р. Бистриця Надвірнянська, яка є основним джерелом забору води для населення м. Івано-Франківська. Для визначення хімічного стану масивів поверхневих вод лабораторією моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР проводиться визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин, перелік яких включає 35 речовин – пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки; 11 специфічних для басейну Дністра речовин, які визначені скринінгом, та 23 фізико-хімічні показники якості вод.
За результатами проведених лабораторних досліджень проб води з р. Бистриця Надвірнянська, встановлено, що вміст забруднюючих речовин не перевищував екологічних нормативів якості, а хімічні та фізико-хімічні показники знаходилися у межах норм. Річка Бистриця Надвірнянська відповідає «доброму» стану вод і є однією з найчистіших річок на території області», – повідомила Іванна Гнатишин.
Також заступниця начальника БУВР наголосила присутнім на важливості раціонального використання та охорони водних ресурсів, зокрема отримання водокористувачами дозволів на спеціальне водокористування та укладення договорів оренди водних об’єктів.
За результатами обговорення прийняли рішення створити спільну комісію щодо обстеження малих річок на території Надвірнянської громади для оцінки їх екологічного стану та провести екологічні акції з прибирання берегів річок басейну Дністра.