Міжнародний проєкт EU-WATERRES. Гідрогеологія-гідрологія прикордонних басейнів річок

У 2020 році розпочалась робота за міжнародним проєктом EU-WATERRES “Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водними ресурсами та антропогенні небезпеки “. Тривалість — 40 місяців.  Платформа EU-WATERRES буде інтегрованим середовищем моделювання ГІС для створення цифрових гідрогеологічних карт та моделювання кількості та якості транскордонних підземних вод. Проєкт спрямований на збільшення спроможності державних установ керувати транскордонними ресурсами підземних вод шляхом створення інтегрованої інформаційної платформи, впровадження нових засобів аналізу даних та рішень для скоординованого управління та спільного захисту підземних вод.

Міжнародний проєкт «EU-WATERRES: Інтегрована в ЄС система управління транскордонними ресурсами підземних вод та антропогенними небезпеками» концептуальне розуміння гідрогеологічних процесів та динаміки потоків через національні кордони.

Першим етапом роботи була оцінка транскордонних потоків та  підземних вод і визначення територій транскордонних басейнів, що мають значний потенціал для обміну підземними водами між Польщею та Україною. Надійний розрахунок у цьому відношенні був можливим лише з використанням числових гідродинамічних моделей. Їх основою стала концептуальна гідрогеологічна модель як опис структури та природних та антропогенних факторів, що формують систему циркуляції підземних вод.

Детальніше ознайомитись з презентацією проєкту можна тут.

Гідрогеологічна карта транскордонної польсько-української територіїПринципи складання

В рамках проєкту EU-WATERRES всіма учасниками в результаті вирішення низки задач було визначено три типи гідрогеологічних карт, репрезентативних для польсько-українського та естонсько-латвійського транскордонних дослідницьких територій:

  1. Карта гідрогеологічних параметрів
  2. Карта експлуатації підземних вод
  3. Карта вразливості та якості підземних вод

Детальніше ознайомитись з презентацією принципів складання карт можна тут.