Участь в онлайн-навчанні «План управління річковим басейном — інструмент залучення фінансів у водний сектор  з метою досягнення доброго екологічного стану водних об’єктів»

Голова басейнової ради Дністра Олег Мандрик та  фахівці Дністровського БУВР спільно з представниками територіальних громад басейну річки Дністер взяли участь в онлайн-навчанні «План управління річковим басейном — інструмент залучення фінансів у водний сектор  з метою досягнення доброго екологічного стану водних об’єктів».

Навчання організоване Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Для проведення навчання залучено широке коло експертів.

Під час онлайн-навчання, учасники ознайомилися з процесом розроблення ПУРБ Дністра, зокрема програмою заходів, порядком її формування, процедурою включення до програми заходів пропозицій від громад та водокористувачів.

Басейн Дністра розташований на території трьох країн (Польща, Україна, Молдова). Басейн річки Дністра в Україні займає майже 9 % території країни.

Після схвалення у 2024 році Урядом остаточного плану управління річковим басейном, він стане головним стратегічним документом у басейні Дністра  на 2025-2030 роки.

Як наголосили експерти, залучення фінансів, як місцевих, так і міжнародних дозволяє покращити екологічну ситуацію в басейні. Тому важливо правильно сформувати програму заходів, для того, щоб максимально залучити ресурси міжнародної технічної допомоги на реалізацію дороговартісних проєктів.

Координуватиме роботу по формуванню програми заходів ПУРБ Дністра Дністровське басейнове управління водних ресурсів.