11 червня на Прикарпатті відбулося виїзне засідання комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України

Заступник директора департаменту управління водними ресурсами, начальник відділу забезпечення водними ресурсами Держводагентства Ігор Гопчак та начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк взяли участь у роботі виїзного засідання комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України на Прикарпатті, ініційоване народним депутатом Едуардом Прощуком, головою підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища.
Під час засідання розглянули питання щодо попередження та подолання техногенних катастроф на прикладі Калуського гірничо-промислового комплексу.
Другим питанням розглянули ризики затоплення в контексті впровадження Директиви 2007/60/ЄС (Протипаводкова директива).
Роман Михайлюк презентував членам комітету і присутнім перший в Україні проект План управління ризиками затоплень в басейні Дністра, який був розглянутий на засіданні Басейнової ради Дністра 10 червня 2021 року. Громадське обговорення проєктів планів управління триватиме до 17 грудня 2021 року.
«В басейні Дністра виділено найбільше територій зі значним ризиком затоплення – 103 території, з них 37 територій з дуже високим ризиком затоплення, 39 – з високим і 27 з помірним ризиком. На даний час вже розроблені карти загроз та ризиків затоплення на шести ділянках басейну, але це тільки 508 км (11,8%) з 4303 км (100%). Зокрема в межах Івано-Франківської області, карти загроз та ризиків затоплення виконані для річок Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська та Бистриця”, – розповів Михайлюк.