Відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування

Сьогодні, 10.06.2021 р., відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування на тему: «Попередження та подолання техногенних катастроф на прикладі Домбровського кар’єра. Збереження та раціональне використання ресурсів України».
У виїзному засіданні взяли участь: голова комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олег Бондаренко, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища ВР України Едуард Прощук, члени екологічного комітету ВР України, представник Держводагенства України, Дністровського БУВР та Івано-Франківської ОДА.
Комісія відвідала Домбровський кар’єр та оглянула хвостосховища Калуського гірничо-промилового комплексу. Метою заходу була необхідність побачити екологічну проблему з кар’єром і знайти шляхи її вирішення.
До 2003 року на зазначеній території здійснювався видобуток солей. Однак, в подальшому видобуток зупинився і наразі утворився кар’єр наповнений водою з високою концентрацією солей.
Начальник управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Андрій Пліхтяк зазначив: «На дні рівень засоленості є вкрай високим – 400 грамів на кубометр. Якщо все це потрапить у річки, може бути екологічна катастрофа”.
За попередніми оцінками вирішення цього питання вимагає постійного моніторингу ситуації та прийняття комплексу заходів.
Від Держводагенства участь у виїзному засіданні взяв заступник директора департаменту – начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігор Гопчак, а від Дністровського БУВР – заступник начальника управління Олег Козар.