Сьогодні, 10.06.2021 р., відбулося виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування на тему: «Попередження та подолання техногенних катастроф на прикладі Домбровського кар’єра. Збереження та раціональне використання ресурсів України».
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/198798176_2969528279934370_1609362614637367741_n.jpg)
У виїзному засіданні взяли участь: голова комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олег Бондаренко, голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища ВР України Едуард Прощук, члени екологічного комітету ВР України, представник Держводагенства України, Дністровського БУВР та Івано-Франківської ОДА.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/198836740_2969528146601050_7074687097251586044_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/198273103_2969528196601045_4205332108834601279_n.jpg)
Комісія відвідала Домбровський кар’єр та оглянула хвостосховища Калуського гірничо-промилового комплексу. Метою заходу була необхідність побачити екологічну проблему з кар’єром і знайти шляхи її вирішення.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/198127830_2969528343267697_3252608766474018731_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/198262975_2969528593267672_5111007369378835929_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/199235669_2969528526601012_9047345797250901019_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2021/06/200276265_2969528659934332_6067516000529110582_n.jpg)
До 2003 року на зазначеній території здійснювався видобуток солей. Однак, в подальшому видобуток зупинився і наразі утворився кар’єр наповнений водою з високою концентрацією солей.
Начальник управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Андрій Пліхтяк зазначив: «На дні рівень засоленості є вкрай високим – 400 грамів на кубометр. Якщо все це потрапить у річки, може бути екологічна катастрофа”.
За попередніми оцінками вирішення цього питання вимагає постійного моніторингу ситуації та прийняття комплексу заходів.
Від Держводагенства участь у виїзному засіданні взяв заступник директора департаменту – начальник відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігор Гопчак, а від Дністровського БУВР – заступник начальника управління Олег Козар.