У 2020 році лабораторією моніторингу вод Західного регіону проаналізовано 645 проб поверхневих вод та проведено 32 211 вимірювань вмісту забруднюючих речовин в 54 пунктах моніторингу.

Також протягом року лабораторія проводила кризовий моніторинг у басейнах річок Дністер, Дніпро, Дунай, Десна та Південний Буг. У випадках аварійного забруднення вод і грунтів спеціалісти лабораторії проаналізували 47 проб та виконали 2253 вимірювання вмісту забруднюючих речовин.

Результатами досліджень в 35 масивах поверхневих вод басейну Дністра виявлено, як мінімум один раз, присутність ряду органічних речовин:
– пестициди
– поліароматичні вуглеводні
– леткі органічні сполуки

У 23 масивах поверхневих вод на території Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької, та Одеської областей виявлено перевищення середньорічних концентрацій екологічних нормативів якості деяких хімічних речовин.
Варто наголосити, що всі проби поверхневих вод досліджували на вміст металів. У всіх масивах поверхневих вод річкового басейну Дністра виявлено, як мінімум один раз, присутність 8 металів: нікель, купрум, ртуть, хром, свинець, цинк, кадмій, миш’як.


Також за результатами досліджень найменша кількість забруднюючих речових – 5 пріоритетних та 4 речовини, специфічні для басейну Дністра – за рік виявлено у пунктах моніторингу: р. Лімниця (с. Осмолода), р. Свіча (с. Княжолуки); р. Луг (м. Ходорів) та р. Славська (с. Славське).

Встановлено, що у 27 масивах поверхневих вод басейну Дністра вміст забруднюючих речовин не перевищує екологічних нормативів якості і масиви відповідають І класу хімічного стану – «доброму». У 18 масивах поверхневих вод визначено ІІ клас хімічного стану – «недосягнення доброго».
