До Всесвітнього дня води продовжуємо рубрику про водні перлини України і світу: Весілля річок

Весілля річок — це дивовижне за своєю красою явище природи, коли дві річки, що мають води різного кольору зливаються разом і деякий час течуть не змішуючись.
Запрошуємо і вас відвідати ці унікальні місця на планеті та помилуватися найкрасивішими весіллями річок.
? Грин-Ривер і Колорадо, США
Місце, де Грин-Ривер впадає в річку Колорадо знаходиться на території національного парку Каньонлендс, штат Юта. У цьому дивовижному місці зелені води Грин-Ривер впадають в Колорадо, має цегляний відтінок.
? Амазонка і Ріу-Негру, місто Манаус, Бразилія
Це, мабуть, саме знамените місце у світі, де різні за кольором річки зливаються воєдино. Недалеко від міста Манаус чорні води Ріу-Негру впадають в світлішу Амазонку. Вище місця злиття з Ріу-Негру річка Амазонка називається Солімойнс.
? Алакнанда і Бхагіратхі, Індія
Ці річки, поточні в Гімалаях, змінюють колір залежно від настання сезону дощів або посухи, але різниця між ними завжди очевидна. При злитті Алакнанда і Бхагіратхі утворюється річка Ганг.
? Цзялин і Янцзи, Китай
Місце впадання річки Цзялин в Янцзи знаходиться в місті Чунцин. Чітко видно межу між жовто-коричневими водами Янцзи і річкою Цзялин.
? Арв і Рона, Женева, Швейцарія
Ділянка впадіння річки Арв в Рону є найбільш знаменитим місцем у Європі, де можна спостерігати весілля річок. Найбільший контраст між бірюзовою Роною і мутно-сірими водами Арва спостерігається в теплий сезон, з кінця весни до кінця осені.
? Драва і Дунай, Хорватія
Місце впадання річки Драви в Дунай розташоване недалеко від містечка Осієк в Хорватії.
? Дунай, Ельц та Інн, Німеччина
А в цьому німецькому місті Пассау зливаються відразу три річки різного кольору, що виглядає просто фантастично красиво.
? Аргут і Катунь, Республіка Алтай, Росія
У цій країні також знайдуться місця, в яких різні за кольором річки зливаються, утворюючи мальовничі картини. Одне з таких — місце впадання каламутних вод річки Аргут у бірюзову Катунь.
Подібні явища на нашій планеті спостерігаються через те, що різні річки на своєму шляху протікають по різних ділянках суші. Легкорозчинні мінеральні речовини з гірських порід і частинки ґрунту потрапляють у річки, надаючи їм неповторний колір. Крім того, зовнішній вигляд і хімічний склад води сильно змінюється в залежності від сезону року. Під час дощів вода більш каламутна і містить багато домішок, а в сухий сезон колір води стає більш прозорим і світлим.
Джерело http://mapme.club/