Якість поверхневих вод в районах питних водозаборів Івано-Франківської області у жовтні 2021 року

 

Відповідно до Порядку здійснення державного моніторингу вод, затвердженого наказом Держводагентства від 31.03.2021 № 233, лабораторія моніторингу вод Західного регіону здійснює хімічні та фізико-хімічні дослідження у пунктах моніторингу, встановлених на масивах поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення.На території Івано-Франківської області відбір таких проб для досліджень проводиться у наступних пунктах моніторингу:

  • р. Свіча, с. Княжолука, питний водозабір м. Долина;
  • р. Лімниця, с. Вістова, питний водозабір м. Калуш;
  • р. Бистриця Надвірнянська, с. Березівка, питний водозабір м. Івано-Франківськ;р. Бистриця Солотвинська, с. Скобичівка, питний водозабір м. Івано-Франківськ;
  • р. Прут, м. Яремче, питний водозабір м. Яремче;
  • р. Прут, с. Шепарівці, питний водозабір м. Коломия.

У жовтні 2021 року для досліджень відібрано 6 проб та виконано 138 вимірювань показників якості вод, а саме показники кисневого режиму, солевого складу вод та визначені біогенні елементи. Встановлено, що концентрації досліджуваних показників не перевищують ГДК ОБРВ та нормативи екологічної безпеки.

У результаті проведених лабораторних досліджень найчистішими виявилися проби, відібрані з р. Бистриця Надвірнянська у с. Березівка та з р. Лімниця у с. Вістова.

Дослідження, проведені у жовтні 2021 року, засвідчили, що поверхневі води річкового басейну Дністра та річкового басейну Дунаю на території Івано-Франківської області в місцях питних водозаборів задовільної якості.