Відбулося чергове онлайн-засідання Басейнової ради Дністра

16 грудня 2022 року у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Басейнової ради Дністра під головуванням доктора технічних наук, професора, першого проректора Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ) Олега Мандрика.
Під час засідання начальник лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР Марія Засідко поінформувала про результати виконання програми державного моніторингу та вплив військових дій на стан МПВ басейну Дністра у 2022 році.
За результатами доповіді члени Басейнової ради дали доручення секретаріату підготувати та надіслати у відповідні територіальні громади і контролюючі органи звернення щодо необхідності виявлення джерел забруднення МПВ.
Опісля учасники засідання заслухали інформацію про особливості впровадження Плану управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра.
Наступною виступила начальник комплексної геолого-гідрогеологічної партії ВП “Львівська геолого-розвідувальна експедиція” ДП “Західукргеологія” ПрАТ НАК “Надра України” Наталія Павлюк з інформацією про результати виконаної роботи щодо визначення масивів підземних вод в басейні Дністра.
На жаль, через повітряну тривогу, експерт Blue Rivers Екологічний консалтинг Катерина Мудра не змогла приєднатися до засідання, оскільки перебувала в укритті. Тож представлення проєкту Методичних рекомендацій з відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків, перенесли на наступне чергове засідання Басейнової ради.
В різному в.о. начальника Дністровського БУВР Віталій Андрійчук прозвітував про стан розробки окремих елементів Плану управління річковим басейном Дністра в 2022 році та заплановані кроки в цьому напрямку на 2023 рік.
Варто зауважити, що на засіданні були присутні стейкхолдери басейну Дністра, які поінформували присутніх про екологічні івенти та важливі події у водній сфері, які відбуватимуться найближчим часом.
На завершення засідання Басейнова рада Дністра підбила підсумки діяльності за 2022 рік та затвердила План роботи на 2023 рік.