В Івано-Франківську відбувся захід з громадського обговорення проєкту ПУРБ Дністра

Басейн Дністра лежить у межах трьох країн: Польщі, України та Молдови. Більша його частина розташована в Україні і охоплює значну частину територій семи областей (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька та Одеська області). Це друга за водністю річка, яка має площу водозбору, що складає 9% від загальної території України.
Розробка ПУРБ є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині водної політики, а реалізація ПУРБ дозволить досягнути «доброго» стану вод.
У заході взяли участь понад 100 представників місцевої влади, водогосподарських організацій, басейнової ради, територіальних громад, основні водокористувачі басейну (водоканали), науковці, громадські організації та інші зацікавлені сторони.
Учасники обговорили Програму заходів для річкового басейну Дністра, в якій передбачено 232 заходи, з яких переважно більшість – це будівництво чи реконструкція каналізаційних очисних систем та каналізаційних мереж.
Після цього відбулося обговорення пропозицій та зауважень до проєкту Плану, якими буде доповнено розділ 9 ПУРБу: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».
З матеріалами громадського обговорення можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1tEHxWC0Iqtj-8X6tSHjv1jTiZCvm6LRN
Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дністра можна ознайомитися за посиланням https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom….
Громадські обговорення проведені за підтримки проєкту ЄС “Водні ресурсі та екологічні дані” EU4Environment&Data.