Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день ґрунтів (World Soil Day)

Вперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (IUSS) у 2002 році. Однак лише в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів.
У 2021 році цей день проходить під гаслом «Зупинити засолення ґрунту, підвищити його продуктивність!».
Ґрунти – це основний ресурс виробництва в сільському господарстві. Вони забезпечують життєво необхідні екосистемні функції і є основним засобом виробництва продуктів харчування, кормів, палива, природного волокна і лікарських засобів, що мають важливе значення для забезпечення добробуту людини.
Втім, маємо невтішну статистику. В усьому світі засоленість ґрунтів сягає близько 10 % площі суші планети та понад 20 % площі посівних угідь.
Однією з причин є використання занадто високих доз мінеральних добрив, неощадливе зрошення водою, з високою мінералізацією тощо.
В усіх частинах світу деградація ґрунтів є проблемою, що швидко набирає обертів.
Слід пам’ятати, що ґрунт – це невідновлюваний ресурс, адже протягом тривалого проміжку часу людство сприймало його як даність. Тому безкомпромісним завданням для кожного з нас задля збереження ґрунтів є їхнє екологічно раціональне використання.