Рухаємось до впровадження європейських вимог щодо водовідведення та очистки стічних вод

Сьогодні, 14 листопада, Іванна Гнатишин заступник начальника Дністровського БУВР провела онлайн-консультацію з представниками територіальних громад щодо визначення уразливих та менш уразливих зон у межах Івано-Франківської області.
Відповідно до Закону України «Про водовідведення та очищення стічних вод» від 12 січня 2023 року №2887-IX, уразлива зона це масив поверхневих вод та внутрішні морські води, які зазнають впливу внаслідок скидання стічних вод та в яких спостерігається евтрофікація або які найближчим часом можуть стати евтрофними, якщо не буде вжито запобіжних заходів.
Згідно із статтею 12 Закону України «Про водовідведення та очищення стічних вод» масив поверхневих вод визначається уразливою зоною, а внутрішні морські води визначаються менш уразливою зоною рішенням органу місцевого самоврядування за поданням Держводагентства, відповідно до Критеріїв визначення уразливих та менш уразливих зон, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.01.2019 №6, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 лютого 2019 р. за №126/33097.
Визначені уразливі зони підлягають перегляду не рідше одного разу на чотири роки.