Робота Дністровської Комісії відкрила нову сторінку у транскордонних відносинах України та Республіки Молдова

Про це заявив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв на третій зустрічі 9-тої сесії наради Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.
Михайло Хорєв: Практично усі водні об’єкти на території України є транскордонними, тому збереження та користування спільними водами має вирішальне значення для досягнення сталого розвитку, миру та стабільності.
Наразі Україна практично з усіма транскордонними сусідами має двосторонні угоди. Одним із вдалих прикладів такої роботи та виконання Україною та Республікою Молдова вимог Конвенції є створення українсько-молдовської Комісії зі сталого використання та охорони річки Дністер.
Попри молодий вік Комісії, вона ефективно виконує свою роль для досягнення доброго екологічного стану вод басейну річки Дністер і захисту природних ресурсів та екосистем. Робота Дністровської Комісії відкрила нову сторінку у транскордонних відносинах України та Республіки Молдова, які на сьогодні ґрунтуються на принципах поваги та довіри. І що важливо, ми чуємо один одного.
Тому Україна підтримує цілі Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер та закликає країни приєднуватися до неї, адже це надійний інструмент для сталого управління транскордонними водними ресурсами шляхом співпраці між сусідніми країнами.