Проведено обстеження річки Тлумачик

За ініціативи Дністровського БУВР разом із представниками Тлумацької міської ради проведено обстеження русла річки Тлумачик на території населених пунктів с. Мельники, с. Олешів, с. Антонівка та м. Тлумач даної громади.


Під час обстеження встановлено, що у верхів’ї русла річки, на території с. Мельники, є окремі ділянки порослі чагарником, а на території населених пунктів с. Олешів та с. Антонівка спостерігається пересихання русла р. Тлумачик.


Враховуючи інформацію Івано-Франківського гідрометцентру, однією із причин обміління річок області є висока температура літніх місяців, дефіцит опадів та малосніжні зими.
За результатами обстеження прийнято рішення щодо вжиття відповідних заходів для вирішення ситуації, пов’язаної із обмілінням річки Тлумачик, зокрема:
– направлено звернення до місцевого органу виконавчої влади щодо можливості залучення коштів обласного фонду охорони навколишнього природнього середовища області на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Тлумачик:
– залучення науковців для всебічного вирішення питання із обмілінням річки Тлумачик.