Лабораторія моніторингу вод Західного регіону отримала мобільну лабораторію моніторингу якості води

Державне агентство водних ресурсів України отримало мобільну лабораторію моніторингу якості води від колег із Словенського агентства довкілля, Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo Генеральний директорат з питань цивільного захисту і надання гуманітарної допомоги Європейської комісії через Механізм цивільного захисту ЄС організував надання профільної гуманітарної допомоги для українських водників.
Мобільна лабораторія підсилить технічну базу Лабораторії моніторингу вод Західного регіону (м. Івано-Франківськ), яка в умовах воєнного стану працює в посиленому режимі та досліджує більше 300 проб води щомісячно, в тому числі з територій, що зазнають впливу військових дій.
Мобільна лабораторія дасть можливість оперативно виконувати відбір проб у пунктах моніторингу, в тому числі у місцях питних водозаборів, та вимірювати безпосередньо на місці більше 10 показників.
Завдяки оснащенню фотометром з тестами, мобільна лабораторія дасть можливість визначити на місці відбору хімічні і фізико-хімічні показники якості вод – хлориди, нітрати, нітрити, сульфати, амоній сольовий, ортофосфати, а також кадмій та свинець.
Окрім того, мобільна лабораторія має портативний мультиметр для визначення температури води, pH, вмісту розчиненого у воді кисню та електропровідності.