Куди варто поїхати восени на Дністер

Що може бути краще за відпочинок на березі Дністра? З сім’єю чи друзями ви зможете насолодитись світанком чи заходом сонця, влаштувати чудовий пікнік чи просто декілька годин посидіти, загорнувшись у теплу ковдру. Відпочинок на Дністрі та ще й в осінні місяці – найкраще джерело енергії для подальших робочих буднів. Окрім того, саме на Дністрі ви можете зробити божевільно круті фото, що гарантують успіх ваших соцмереж.
Дністровський каньйон
Каньйон Дністра – це найцінніший і наймальовничіший відрізок річки. Уздовж 250 кілометрів Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних краєвидів. З одного боку берег крутий та високий, а з другого – завжди розлога поляна, на якій переважно розташовується село.
Місце унікальне тим, що тут є не тільки гірська система, поля і ліси, а ще й річка. Вода завжди створює художню геометрію на землі, урізноманітнює малюнок
Тут розташовано безліч об’єктів природно-заповідного фону України.
Лише деякі з них – це Національний природний парк “Дністровський каньйон”, регіональний ландшафтний парк “Дністровський” та інші.
Заліщики
У Тернопільській області, в оточенні дністровських круч, знаходиться мальовниче містечко під назвою Заліщики. З оглядового майданчика села Хрещатик відкривається один з найкрасивіших видів України – панорама міста і вид на Дністер.
Це унікальне місто само по собі представляє півострів на Дністрі. Заліщики лежать в низині річки – завдяки цьому в місті панує особливий клімат, близький до середземноморського. Крім свого виду, місто також сповнене історичних фактів і пам’яток.
Бакота
Бакота дивує своєю красою в будь-який час року, восени береги Дністра виглядають по-особливому заворожуюче.
Вперше Бакота згадується в літописі 1024 року як велике місто, найважливіший центр Дністровського Пониззя. У XII столітті Бакота займала площу близько 10 гектарів, в ній жило близько 2,5 тисяч осіб. Зараз же це село повністю опинилося під водою і зникло з карт. Але панорамні види, які утворилися тут через розлив Дністра, просто фантастичні.
Крім унікальної флори і фауни, місце має величезну історичну цінність. Саме тут був виявлений один з перших на території України монастирів. Його, як і Києво-Печерську Лавру, заснував Антоній Печерський. Залишки поховань древніх монахів і руїни самого монастиря налічують близько тисячі років і збереглися в скелі на березі Дністра до сьогодні.
Фото: Андрій Мельничук, Ігор Нагірний, соцмережі