Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету Міністрів України, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Ним затвердили зміни до Порядку ведення державного водного кадастру. Документ розроблений на виконання рішення РНБО про стан водних ресурсів України, уведеного в дію Указом Президента України від 13 серпня 2021 року № 357.
Своїм рішенням Уряд:
урегулював питання здійснення електронної взаємодії між ЕкоСистемою і Державним водним кадастром;
узгодив положення Порядку із Водним кодексом України.
«Політика Міндовкілля щодо цифровізації та оптимізації адміністративних процесів залишається незмінною, навіть попри складну ситуацію в країні. Адже ми розуміємо, що економіка повинна працювати зараз і тим більше швидкими темпами відновлюватися у післявоєнний період, з урахуванням довкіллєвої складової. Тому продовжуємо спрощувати і вдосконалювати адміністративні процедури у сфері захисту довкілля. Завдяки інтеграції державного водного кадастру із ЕкоСистемою, при заповненні онлайн форм водокористувачами дані з кадастру підтягуватимуться автоматично», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Це діятиме під час надання таких електронних послуг:
видача та анулювання дозволів на спеціальне водокористування;
встановлення режимів роботи водних об’єктів;
подання водокористувачами звітності про використання вод.
Дані державного водного кадастру також використовуватимуться при розробленні:
планів управління річковими басейнами;
планів управління ризиками затоплення;
плану дій для досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського та Чорного морів.
Наразі на #ЕкоСистемі обмежений доступ для користувачів – вона переїздить на хмарну платформу та інфраструктуру корпорації Microsoft Azure. Це забезпечить стабільність її роботи та захист інформації. Тож, вже скоро матимемо супер швидку та супер захищену ЕкоСистему з цілим рядом нових функцій управління процесами та даними.
За матеріалами Державного агенства
водних ресурсів України