Цікава легенда, як чародій змінив русло Бистриці Солотвинської

Бистриця — річка, яка протікає в межах Івано-Франківського району. Права притока Дністра.
За переказами старожилів, в давнину ворожбит за допомогою магії змінив русло річки, щоб вона не робила шкоди. Трапилось це в селі Пороги на Богородчанщині. Посеред села текла річка Бистриця Солотвинська, якою в гарну тиху погоду можна було милуватися.
Коли хмари затягували небо, коли кілька днів поспіль лив дощ, то річка з тихої і привабливої перетворювалася в страшну і войовничу, яка ревучи котила великі каміння, вирвані дерева, кущі. Не раз вона забирала й людські оселі, а деколи й людські життя. Селяни мучились, укріплювали береги, але кожної повені вода розливалася майже по цілому селі, наробивши нової шкоди.
Одного разу до села прийшов чоловік-ворожбит, розпитувався, як живуть селяни, які в них проблеми.
Селяни розповіли цьому чоловіку, який клопіт з річкою мають. Чоловік запропонував селянам свою допомогу, сказав, що відверне річку під лівий берег села, але аби йому дали полотна на сорочку.
В той час полотно було домоткане, виготовляли його вдома. Щоб виготовити шмат полотна, потрібно було докласти багато зусиль.
Селяни почали радитись, як і де набрати полотна на сорочку. Знайшли вони по селі три куски полотна, бо більше не мали. Вийшло так, що цьому чоловікові не стало полотна на один рукав до сорочки.
Тоді він сказав, що відвертає річку на роки, але перед кінцем світу річка повернеться на своє місце.
Пішов чоловік у горішній кінець села, від одного берега пішов до другого берега, тобто з правого боку пішов на лівий бік села, а за ним пішла й річка. Так він ішов через ціле село, а в Яблуньці пішов далі на правий бік попід горою. Вже роки тече річка по лівий бік села.
Коли повінь, ріка в горішньому кінці рветься на своє попереднє місце. Люди постійно укріплюють берег у цій частині села, постійно підсипають і збільшують берег, але перекази свідчать, що все-таки річка Бистриця Солотвинська у Порогах повернеться на своє попереднє місце.