Амбасадор басейну Дністра активно втілює свою річну програму заходів із залученням молоді для покращення екологічного стану Дністра

Напередодні Міжнародного дня Дністра було обрано «Амбасадора басейну Дністра». Ним стала студентка другого курсу, спеціальності «Екологія», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Марія Тємченко.
За пів року амбасадор вже втілила в життя декілька цікавих ідей. Про них ми і розповімо далі.
Амбасадор басейну Дністра активно втілює свою річну програму заходів із залученням молоді для покращення екологічного стану Дністра.
 На початку липня, відповідно до своєї річної програми амбасадора, Марія провела дослідження кисневого режиму річки Дністер.
“Це дослідження мало на меті вивчення рівня кисню у воді Дністра, оскільки цей параметр має важливе значення для функціонування водних екосистем. Дослідження включало збір водних зразків та визначення розчиненого кисню на різних ділянках річки та на різних глибинах. Отримані дані служитимуть основою для подальшого аналізу та оцінки стану річки Дністер. Це дозволить виявити можливі проблеми, пов’язані з киснем у воді, та розробити стратегії для збереження та покращення стану річки”,- розповідає амбасадор.
 Ще один цікавий екологічний захід Марія Тємченко провела задля популяризації басейну Дністра серед туристів.
Амбасадор організувала групу молоді з Франківської громади для спільної мандрівки берегами Дністра, а саме до села Одаїва.
“Під час подорожі ми слухали розповіді екскурсовода про велич річки Дністра, вивчали її багату природу. Цей одноденний похід має важливе значення, адже я прагну підняти свідомість людей, щодо важливості збереження Дністра та його басейну.
В часі мандрівки ми також обговорювали питання забруднення річки та навколишнього середовища. Збереження Дністра – це наша спільна справа, і я впевнена, що наші зусилля допоможуть зберегти цю прекрасну річку для майбутніх поколінь”,- наголосила Марія Тємченко.
📎 Нагадаємо, що конкурс з визначення “Амбасадора басейну Дністра” організували Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державне агентство водних ресурсів України, Дністровське БУВР спільно з проєктом ЄС EU4Environment – Водні ресурси та дані про навколишнє середовище.