8 травня, в Україні відзначається День пам’яті та примирення

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (понад 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА). Понад 2,5 мільйона українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, понад 2 тисячі стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.
Вічна і світла пам’ять полеглим. Ніколи знову.
Довідково: Акт про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини було підписано у Реймсі о 02:41 7 травня 1945 року. В СРСР на інформацію про капітуляцію 7 травня наклали заборону. Причина – представник СРСР генерала Івана Суслопаров підписав акт, не маючи директив із Москви. Інструкція з Кремля на той час не прийшла.
Тож 8 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом або 9 травня о 00:43 за московським у берлінському передмісті було підписано другий Акт про капітуляцію Німеччини.