30-річний шлях розвитку водного господарства України: міжнародна діяльність

Наш «маршрут водної незалежності» триває. І сьогодні пригадуємо, як вибудовувались відносини України з сусідніми державами в напрямку співробітництва на транскордонних водах.
Впродовж 1992-2001 років укладено двосторонні міжурядові угоди з питань водного господарства на прикордонних водах з усіма суміжними країнами (Польща, Білорусь, Молдова, Румунія, Словаччина, Угорщина), в основу яких покладені положення Конвенції з охорони і використання транскордонних водотоків і міжнародних озер. Угоди охоплюють широкий спектр питань: управління водними ресурсами та їх використання, захист від шкідливої дії вод, охорона та моніторинг якості вод, вишукувальні, проєктні, будівельні роботи тощо.
З Республікою Молдова, крім Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод, співпраця здійснюється також у рамках Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер. Для досягнення цілей Договору створено Комісію зі сталого використання і охорони басейну річки Дністер (Дністровська комісія), яка є органом міждержавної співпраці Договірних Сторін у сфері охорони, сталого використання і розвитку басейну річки Дністер.
Також Україна є однією з Договірних Сторін Міжнародної комісії із захисту річки Дунай (ICPDR).  Міжнародна комісія з охорони річки Дунай (ICPDR) працює над забезпеченням стійкого та справедливого використання вод у басейні річки Дунай. Робота ICPDR базується на Конвенції про захист річки Дунай (DRPC), основному правовому інструменті співпраці та управління транскордонними водами в басейні річки Дунай.
У 2000 році Договірні Сторони ICPDR висунули ICPDR як платформу для реалізації всіх транскордонних аспектів Водної Рамкової директиви ЄС (ВРД). У 2007 році ICPDR також взяла на себе відповідальність за координацію імплементації Паводкової Директиви в басейні річки Дунай.
До Договірних Сторін ICPDR входять: Австрія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Німеччина, Угорщина, Молдова, Чорногорія, Румунія, Словаччина, Словенія, Сербія, Україна та Європейський Союз.
За матеріалами Держводагенства України