22 березня – Всесвітній день води (World water day)

Всесвітній день води, який є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів.
Цього року цей день проходить під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі».
Протягом минулого року українці особливо відчули цінність чистої води, оскільки багатьох людей позбавили доступу до питної води. Війна призвела до тяжких екологічних наслідків щодо водних ресурсів та управління ними, наявності та якості прісної води для цивільного населення.
І тому в цих умовах потрібно діяти всім разом. Кожен з нас можете змінити ситуацію, змінивши спосіб використання та споживання води:
💧Економити воду: Проводити менше часу в душі та закривати кран під час чищення зубів, миття посуду та приготування їжі.
💧Споживати продукти місцевого виробництва: Купувати місцеві, сезонні продукти, вибираючи ті, що були виготовлені з меншою кількістю води.
💧Виявляти допитливість: Дізнатися, звідки до будинку надходить вода і як вона розподіляється, відвідати очисну споруду, щоб дізнатися, як поводяться з відходами.
💧Охороняти природу: Посадити дерево або створити дощовий сад — використовувати природні рішення для зниження ризику затоплення та зберігання води.
💧Змивати воду безпечно: Поремонтувати водопровідні та каналізаційні труби, що протікають, спорожняти повні септики і повідомляти про скидання каналізаційного осаду.
💧Посилювати тиск: Написати своїм обраним представникам про виділення бюджетних коштів на покращення системи водопостачання в країні та у вашому населеному пункті.
💧Не забруднювати довкілля: Не спускати в туалет або каналізацію харчові відходи, олії, ліки та хімікати.
Наводити порядок: Взяти участь в очищенні місцевих річок, озер, боліт чи пляжів.
❗️Пам’ятайте, що навіть незначні дії, якими б вони не були, допоможуть у вирішені водної кризи!