16 січня відбулося перше онлайн-засідання оновленої Басейнової ради Дністра

Актуальні водно-екологічні питання обговорили в режимі онлайн стейкхолдери басейну Дністра.
Одним з ключових питань засідання став Проєкт Плану управління річковим басейном Дністра (2025-2030), процедура стратегічної екологічної оцінки (СЕО) та початок громадського обговорення. Про проведену роботу по кожному з розділів ПУРБ доповіла Іванна Гнатишин, заступниця начальника Дністровського БУВР.
21 грудня 2023 року стартував процес громадського обговорення проєктів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ). Громадські обговорення триватимуть щонайменше 6 місяців, за їх результатами буде підготовлено відповідні доповнення до проєктів ПУРБ.
Варто зауважити, що перед початком засідання Голова басейнової ради Олег Мандрик дав коментар для ЗМІ щодо початку громадського обговорення та закликав територіальні громади й усіх небайдужих активно долучитися до обговорення і зробити свій внесок у формування стратегічних документів розвитку річкових басейнів.
Далі, начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко поінформувала членів басейнової ради про результати виконання державного моніторингу у басейні Дністра за 2023 рік.
Опісля представники басейнових управлінь та регіональних офісів водних ресурсів у межах басейну Дністра презентували пропозиції до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2024 р. у басейні річки Дністер.
На завершення засідання Голова басейнової ради Олег Мандрик представив проєкт плану роботи басейнової ради на 2024 рік. Окрім того, новообраним членам ради запропонували визначитися з роботою у робочих комісіях.