Забруднення річки Дуструв в місті Тлумач

На звернення Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області (Івано-Франківський рибоохоронний патруль) про факт загибелі водних біоресурсів, спеціалісти Лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів виїхали на місці події. В присутності представника Тлумацької міської ради, фахівцями лабораторії здійснено відбір проб води з р. Дуструв, лівої притоки р. Тлумачик, у м. Тлумач Тлумацької територіальної громади.

З метою встановлення факту забруднення р. Дуструв, лабораторією проводиться ряд досліджень на визначення хімічних та фізико-хімічних показників якості поверхневої води, пріоритетних забруднюючих речовин з Переліку 45+ та елементного складу, зокрема важких металів.
В день відбору проби визначено вміст розчиненого кисню у воді, азоту амонійного, нітритів, ортофосфатів, хлоридів, кальцію і магнію та зафіксовано водневий показник рН і мінералізацію. Результатами досліджень виявлено перевищення вмісту азоту амонійного у 3,4 рази відповідно до нормативів якості поверхневої води.


Повний спектр досліджень відібраної проби буде надіслано відповідним органам згідно звернення.