З Міжнародним днем Дністра!

З 2018 року Україна та Молдова в останню неділю травня відзначають Міжнародний день Дністра.
Щиро вітаємо наших партнерів з Молдови, міжнародних організацій, членів Басейнової ради, та всіх мешканців басейну Дністра.
День Дністра – це не просто свято. За ним стоїть велична мета – показати суспільству важливість водних ресурсів, нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність цієї унікальної річки, заохотити людей виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.
Вже другий рік поспіль День Дністра ми відзначаємо в умовах повномасштабної війни. Військові дії суттєво погіршили ситуацію у водній сфері. Річки страждають від техногенних забруднень, отруєння нафтопродуктами та важкими металами не лише близько до лінії фронту, але й по всій Україні.
Якщо на глобальні кліматичні зміни чи на наслідки війни для річки пересічному громадянину вплинути важко, то кожен з нас здатен зробити свій невеличкий внесок задля збереження Дністра: проводити екоакції з прибирання берегів, берегти воду, використовувати безпечну побутову хімію. Такі прості дії можуть приводити до неочікувано великих позитивних зрушень, якщо їх беруть за звичку та вводять у своє життя багато людей.
Тож бережімо й цінуймо водні артерії держави та неповторний у своїй величі і красі Дністер, аби передати його прийдешнім поколінням!