Відбувся публічний звіт Голови Держводагентства Михайла Янчука про результати діяльності водогосподарської галузі у 2023 році

В «Укрінформі» відбувся публічний звіт Голови Держводагентства Михайла Янчука про результати діяльності водогосподарської галузі у 2023 році.
Протягом 2023 року Держводагентство працювало у посиленому режимі, щоб долати виклики війни, усувати наслідки техногенної катастрофи – підриву окупантами греблі Каховської ГЕС, та здійснювало заходи щодо забезпечення галузей економіки та населення водними ресурсами у необхідній кількості.
Держводагентство підготувало та оприлюднило для громадського обговорення та процедури СЕО усі 9 проектів Планів управління річковими басейнами, які є євроінтеграційним зобов’язанням у частині водної політики.
У 2023 році забезпечено виконання програми державного моніторингу вод, виконано 304 тис. вимірювань, (102 % від плану), посилено моніторинг поверхневих вод у місцях можливого погіршення якості води у межах Миколаївської, Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей.
Держводагентством забезпечено безперервне надання адмінпослуг та ведення Державного водного кадастру, реалізовані проекти з цифровізації систем та запущено програму з енергоефективності. Зокрема, ДП «Укрводсервіс» визначено централізованою закупівельною організацією, через яку здійснюються централізовані закупівлі електричної енергії для підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держводагентства.
Михайло Янчук поділився планами розвитку водогосподарської галузі у 2024 році. Зокрема, це подання на розгляд Уряду Планів управління річковими басейнами, сертифікація лабораторій за міжнародним стандартом, реформування організаційної структури та створення НАК, а також діджиталізація адмінпослуг та звітності даних моніторингу поверхневих вод.
За матеріалами Держводагентстсва України