Відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра»

З нагоди Дня Дністра відбулося урочисте нагородження переможців Міжнародного басейнового конкурсу «Барви Дністра», який об’єднує усіх, хто вболіває за екологічний стан басейну Дністра.
Конкурс проходив під гаслом «Спільна річка – спільне майбутнє».
 Зараз, як ніколи, виклики на шляху захисту річки – колосальні. У реаліях повномасштабної війни, деградації та руйнування навколишнього середовища надзвичайно важливо об’єднувати зусилля на різних організаційних рівнях, серед людей різного віку, особливо залучаючи дітей і молодь до ідеї глобальної екологічної відповідальності.
Конкурс відбувся за фінансової підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) через Бюро Координатора економічної та екологічної діяльності (БКЕЕД) ОБСЄ, а також за підтримки Державного агентства водних ресурсів України.
Під час конкурсу вдалося зібрати понад 550 унікальних конкурсних робіт, з яких понад 60% – з України.
Модератором урочистого нагородження стала пані Сауле Оспанова, старша радниця з екології, Бюро Координатора діяльності ОБСЄ у сфері економіки та довкілля.
З вітальним словом до переможців виступили держсекретар, Міністерства довкілля Республіки Молдова Грігоре Стратулат, Директор Департаменту Стратегічного планування та збалансованого природокористування Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Микола Гожан, начальниця управління забезпечення водними ресурсами Державного агентства водних ресурсів України Марія Шпанчик, заступниця координатора/керівник екологічної діяльності, Бюро Координатора діяльності ОБСЄ у сфері економіки та довкілля Сільві Гойє, співголова оргкомітету конкурсу, в.о. начальника Дністровського БУВР Віталій Андрійчук, співголова оргкомітету конкурсу, заступник директора Агентства «Apele Moldovei» Раду Казаку.
Також надали слово організаторам, партнерам та учасникам конкурсу.
 Після урочистої частини переможцям вручили цінні призи.
Довідково: Щорічний міжнародний конкурс «Барви Дністра» проводиться з 2009 року за спільної ініціативи державних та громадських організацій семи областей України з басейну річки Дністер та Республіки Молдови.