Відбулося чергове  онлайн-засідання Басейнової ради Дністра

Сьогодні, 19 травня відбулося чергове  онлайн-засідання Басейнової ради Дністра

На початку засідання Голова басейнової ради Олег Мандрик поінформував присутніх про внесення змін до складу басейнової ради Дністра.

Першим питанням заслухали доповідь експерта Blue Rivers Екологічний консалтинг  Олексія Ярошевича, що згідно план-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дністра, на 2023 рік запланована підготовка розділу 8 ПУРБ Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати.

Заступник начальника Дністровського БУВР, секретар басейнової ради Іванна Гнатишин доповіла про стан підготовки Програми заходів для річкового басейну Дністра та основні труднощі, які виникають під час її формування.

Вирішили створити робочу групу для підготовки та розгляду пропозицій до Програми заходів басейну Дністра, в яку обов’язково повинні входити всі представники басейнових управлінь та регіональних офісів у межах басейну, керівником даної робочої групи призначили в.о. начальника Дністровського БУВР Віталія Андрійчука.   Робоча група повинна  представити на наступному засіданні басейнової ради підготовлену Програму заходів для річкового басейну Дністра.

Наступною виступила експертка Blue Rivers Екологічний консалтинг Катерина Мудра. Вона доповіла, про картування системи моніторингу, результатів програм моніторингу, що виконуються для поверхневих вод (хімічний стан) басейну Дністра.

Як наголосив голова басейнової ради Олег Мандрик, лабораторія моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР  вже 4-й рік поспіль виконує програму державного моніторингу масивів поверхневих вод Дністра.  На підставі результатів моніторингу МПВ басейну Дністра за 2020 р., 2021 р., 2022 р. була проведена  оцінка хімічного стану масивів поверхневих вод басейну Дністра.

Також Катерина Мудра ознайомила членів басейнової ради з розробленим проєктом Методичних рекомендацій з відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків. За словами експертки, одним із шляхів покращення екологічного стану річок є їх відновлення або ревіталізація.

На засіданні також заслухали заступника Голови басейнової ради, в.о. начальника Дністровського БУВР  Віталія Андрійчука про основні заходи щодо підготовки до відзначення Міжнародного Дня Дністра у 2023 році.

На завершення, Іванна Гнатишин поінформувала присутніх про проведення конкурсу для активної молоді «Стань амбасадором басейну Дністра».