Відбулось засідання Міжвідомчої комісії

2 червня 2022 р. у форматі відеоконференції відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річки Дністер на літньо-осінній період 2022 року.
На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих від злочинних дій ворога захисників України та цивільного населення.
Заступниця голови Міжвідомчої комісії, заступник начальника Дністровського БУВР Іванна Гнатишин доповіла про роботу водогосподарського комплексу в басейні річки Дністер, та довідково ознайомила із затвердженим наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 20 січня 2022 року № 39 Про порядок встановлення режимів роботи штучних водних об’єктів та водогосподарських систем.
Фахівці Івано-Франківського та Тернопільського обласних центрів з гідрометеорології доповіли інформацію щодо гідрометеорологічних умов в період весняного водопілля та прогноз літньо-осінньої межені в басейні річки Дністер на 2022 р. За орієнтовним прогнозом погоди на літній період 2022 р. місячна кількість опадів у червні в Карпатському регіоні не перевищуватиме 80-100 %, а у липні-серпні – 70-79 %. Така синоптична ситуація не дає підстав очікувати суттєвого збільшення припливу води до водосховищ в літньо-осінній період. Проте, враховуючи, що басейн Дністра є зоною потенційної небезпеки, де місячна кількість опадів може випасти в короткий проміжок часу, що, в свою чергу, не виключає формування високих паводків в цей період та збільшення припливу води до водосховищ.
Начальник лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР Марія Засідко доповіла про моніторинг поверхневих вод у басейні Дністра. Якість поверхневих вод у річковому басейні Дністра по більшості хімічних і фізико-хімічних показників знаходиться в задовільному стані, значення показників значно нижче ГДК (гранично-допустимих концентрацій) для водойм господарського призначення водокористування.
Заслухавши пропозиції учасників водогосподарського комплексу в басейні річки Дністер, Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем на період літньо-осінньої межені 2022 року з урахуванням умов воєнного стану для забезпечення потреб водокористувачів. Також вирішено продовжити оперативний взаємообмін наявною інформацією про об’єми наповнення і стан якості води у водосховищах, з метою вчасного прийняття управлінських рішень.
Довідково: Наказом Держводагентства від 16.04.2020 року № 352 створено Міжвідомчу комісію по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у районі басейну річки Дністер з метою координації питань, пов’язаних з раціональним і комплексним використанням водних ресурсів, забезпеченням населення і галузей економіки регіону водою з урахуванням екологічних вимог і потреб учасників водогосподарського комплексу шляхом встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення.
Основним завданням Комісії є підготовка рекомендацій Дністровському басейновому управлінню водних ресурсів щодо:
– оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарської системи у районі річки Дністер (крім Дністровського водосховища);
– вирішення питань, які виникають при зміні водогосподарської, екологічної, гідрометеорологічної обстановки та у разі виникнення аварійних ситуацій;
– врахування потреб у водних ресурсах усіх водокористувачів;
– обмеження водоспоживання у маловодний період року у випадку значного зниження водності, при аварійних ситуаціях згідно з пріоритетами, передбаченими правилами експлуатації водосховищ і водогосподарських систем.