Відбулася завершальна конференція зацікавлених сторін проєкту ГЕФ

Сьогодні, 22 квітня, начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк взяв участь у завершальній конференції зацікавлених сторін проєкту ГЕФ «Сприяння транскордонній співпраці і комплексного управління водними ресурсами в басейні річки Дністер».
Проєкт ГЕФ було розроблено за запитом урядів Республіки Молдова та України. Метою проєкту було впровадження механізмів комплексного управління водними ресурсами в басейні річки Дністер для забезпечення його сталого розвитку.
В рамках проєкту, за період його реалізації, було зроблено величезний внесок у вирішення низки проблем в басейні Дністра. Зокрема:
? підготовлено транскордонний діагностичний аналіз (ТДА) басейну річки Дністер, який розроблено в рамках національних законодавств Молдови та України, відповідно до структури встановленої Водної рамкової директиви ЄС. Цей документ містить опис басейну, результати ідентифікації поверхневих та підземних водних масивів (водних тіл), основних транскордонних проблеми і їх причини, оцінку антропогенного впливу на кожен масив, 16 карт і 7 інфографіків;
? на основі ТДА було розроблено проєкт Стратегічної програми дій для басейну річки Дністер до 2035 року;
? представлено «Аналіз цілей, обмежень та можливостей оптимізації режиму весняного еколого-репродукційного попуску з Дністровського водосховища», який допоможе фахівцям водного сектору ефективно реалізувати попуск, враховуючи його часто суперечливі і взаємовиключні завдання, вимоги і обмеження;
? пророблена масштабна робота по інвентаризації хвостосховищ в басейні Дністра;
? надана фінансова підтримка Міжнародному басейновому конкурсу «Барви Дністра».
На завершення конференції зацікавлені сторони обговорили перспективи проєкту для Республіки Молдова і України та висловити надію на відновлення його роботи у майбутньому.