Від сьогодні стартує процес громадського обговорення проєктів Планів управління річковими басейнами

Голова Держводагентства Михайло Янчук під час пресконференції в медіа центрі Україна –Укрінформ повідомив про те, що стартував процес громадського обговорення проєктів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).
«ПУРБ є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС», – наголосив спікер.
Громадські обговорення триватимуть щонайменше 6 місяців, за їх результатами буде підготовлено відповідні доповнення до проєктів ПУРБ. Адже метою є затвердження збалансованого документу державного планування, який забезпечить стале управління річковими басейнами наступні 6 років.
Окрім того, у 2024 році буде забезпечено проходження процедури стратегічної екологічної оцінки проєктів ПУРБ відповідно до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті та їх схвалення відповідними басейновими радами.
За словами Михайла Янчука, Україна переходить на нові європейські правила водної політики і ПУРБ є урядовим документом державного планування, який має бути прийнятий Кабінетом Міністрів України до кінця 2024 року та вступити у силу з 1 січня 2025 р.
Підготовлено проєкти ПУРБ для усіх 9 річкових басейнів, включаючи тимчасово окуповані території. Кожен ПУРБ містить повний перелік заходів, необхідних для досягнення екологічних цілей та «доброго» стану вод. Загальна сума інвестицій на реалізацію 1635 заходів, становить 336 млрд. гривень.
Держводагентство запрошує усіх заінтересованих сторін долучитись до розгляду проєктів ПУРБ, які опубліковані на вебсайті Міндовкілля та сайті Держводагентства у розділі «Діяльність» підрозділ «Плани управління річковими басейнами» і зробити свій внесок у формування стратегічних документів розвитку річкових басейнів.
Свої зауваження та пропозиції просимо надсилати на електронну адресу rbmp@davr.gov.ua.
За матеріалами Держводжагентства України