З нагоди Всесвітнього дня моніторингу води, який відзначається щорічно 18 вересня, фахівцями лабораторії моніторингу вод Західного регіону організовано екскурсії для школярів та студентів.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/379998869_622094473434827_5032537069684406953_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380877168_622094556768152_8298008159004334995_n.jpg)
Зокрема, ознайомитись з роботою лабораторії завітали студенти-хіміки 1 та 3 курсу ПНУ ім. Василя Стефаника, а також вихованці екошколи при Манявському ліцеї.
Начальник лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко, провела учасників екскурсій маршрутом проходження проб води в лабораторії, починаючи від шифрування та пробопідготовки до формування кінцевих результатів.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380155052_622094960101445_1068648700435501241_n.jpg)
Провідні хіміки лабораторії ознайомили студентів з роботою газового і рідинного хроматографів та атомно-емісійного спектрометра з індуктивно-зв’язаною плазмою, а школярі спостерігали за визначенням хімічних і фізико-хімічних показників якості води.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380155070_622094870101454_3602006543455266956_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380003672_622094996768108_6050745894428337058_n.jpg)
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/380005245_622095063434768_7811012102314109399_n.jpg)
Діти і молодь з цікавістю слухали інформацію про специфіку моніторингових досліджень стану води.