Прогнозування, попередження та ліквідацію наслідків повеней обговорили науковці в Івано-Франківську

15 липня 2020 р. на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбувся науково-практичний онлайн-семінар щодо прогнозування, попередження та ліквідації наслідків повеней і паводків в Карпатському регіоні.

У заході взяли участь провідні українські науковці та фахівці, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних управлінь ДСНС та водного господарства, представники міжнародних і громадських організацій.

Начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк, розповів присутнім про реальний стан справ щодо протипаводкового захисту в Івано-Франківській області. Адже Карпатський регіон знаходиться в зоні підвищеного ризику щодо виникнення водних стихій та проявів їх шкідливої дії.

Роман Михайлюк зазначив: «В основному всі водозахисні споруди і укріплення впоралися зі своїм завданням – збереженням від підтоплення населених пунктів. Втім, понад 60 водогосподарських об’єктів все ж зазнали пошкоджень. Визначено 14 об’єктів, які потребують першочергового відновлення, на які уже виділено 50 млн.грн. з резервного фонду».

Також очільник Дністровського басейнового управління водних ресурсів запропонував шляхи вирішення проблем протипаводкового захисту в Івано-Франківській області.

В результаті обговорення учасники семінару напрацювали конкретні заходи задля створення звернення до Кабінету міністрів України, міністерств, відомств, управлінь, наукових установ з приводу розробки Державної цільової програми із збереження, відновлення гірських річок Карпатського регіону, подальшого розвитку Автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС-“Прикарпаття” та інших необхідних дієвих заходів щодо зменшення проявів шкідливої дії вод та мінімізації завданих збитків повеней. Окрім того, вирішили звернутися до прем’єр-міністра України щодо збільшення Фонду розвитку водного господарства Державного агентства водних ресурсів на 10%.