На водоймах України з 1 квітня стартувала нерестова заборона

На переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України з 1 квітня 2023 року вступила в силу щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
З метою забезпечення створення сприятливих умов природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України наказами територіальних органів Держрибагентства затверджено терміни заборони добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах у період нересту та визначено місця масового нересту водних біоресурсів (нерестовища).
У Івано-Франківській області період природного відтворення (нересту) водних біоресурсів встановлено у наступні терміни:
– в р. Дністер з усіма притоками з 01 квітня по 10 червня;
– у всіх інших річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня;
– в придаткових водах з 01 квітня по 30 червня;
– на Бурштинському водосховищі з 01 квітня по 09 червня;
– на інших водосховищах з 01квітня по 10 червня.
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців на водоймах у цей час забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
Забороняється також здійснення промислового рибальства, підводного полювання та посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.
Усі ці заборони вводяться з метою охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення рибогосподарських водних об’єктів.
Саме тому потрібно відповідально поставитись до цього періоду та подбати про нашу екосистему.