Моніторинг вод в умовах воєнного часу

Практичні питання виконання державного моніторингу вод в умовах воєнного часу обговорили фахівці Держводагентства з представниками водогосподарських організацій.

Враховуючи оперативну військову ситуацію в окремих областях України, не в усіх регіонах є можливість у повному обсязі виконувати вимірювання визначених програмою моніторингу показників.

В умовах війни Держводагентством вжито заходи в частині оптимізації здійснення моніторингу вод, зокрема перенаправлено виконання хімічних пріоритетних та басейнових специфічних показників з лабораторій моніторингу вод Східного та Південного регіонів до лабораторії моніторингу вод Західного регіону.

Відтак, начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Департаменту управління водними ресурсами ДержводагентстваМарія Шпанчик обговорила з учасниками наради ключові проблеми організації роботи лабораторій, а також питання транспортування відібраних проб води для аналізу у відносно безпечні регіони.

Окрім того, представники лабораторії моніторингу вод Західного регіону провели короткий інструктаж щодо вимог в частині екстрагування проб та вимог до посуду й умов транспортування відібраних проб води.

За підсумками наради учасники обговорення узгодили подальші дії щодо роботи лабораторій в умовах воєнного стану. Попри усі труднощі, що виникають в процесі роботи, фахівці Агентства та водогосподарських організацій докладають максимальних зусиль для забезпечення стабільного виконання Програми моніторингу вод.

За матеріалами Державного агенства

водних ресурсів України