![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/417745718_680303194280621_1577306338730021160_n.jpg)
Річка Неми́я (Немія) – ліва притока Дністра, протікає у межах Вінницької області.
Існує цікава легенда про походження назви цієї мальовничої річки.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/417522831_680303224280618_3952946783146248935_n-1.jpg)
Колись дуже давно жили два великих землевласники. Їхні володіння простяглися по обидва береги безіменної річки. Чиста, прозора вода давала життя всім живим організмам, що співіснували поблизу і дарувала порятунок у спеку літніми днями. Води вистачало всім.
Одного року було дуже спекотне і посушливе літо. Води в річці зменшилось вдвічі, тому між землевласниками почалися суперечки. Ніяк не могли вони розвязати свій спір, як поділити річку і вирішили звернутися до Бога води.
Майже все літо тривали їхні суперечки. І от одного дня до них справді зійшов Бог води. Він засоромив чоловіків і мовив, що річки, ставки, моря – все навколо, то є багатство Матінки-Землі. Тому ця річка – нічия.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/416726457_680303220947285_3914740967831409361_n-1.jpg)
Зрозуміли землевласники, що тепер їм необхідно ділитися один з одним цими багатствами і у розпачі заголосили: Не моя!!! З тих пір пройшло багато століть. Річку почали називати Немія (Немия) і до цього часу жоден власник на її життєдайну воду не зазіхав.