До складу комісії увійшли представники Міндовкілля, ДСНС, Мінфіну, Фонду Держмайна, Держводагентства та Верховної Ради.
Члени комісії оглянули стан Домбровського кар’єру та хвостосховищ, адже вони є основною загрозою для водоносних горизонтів та транскордонної річки Дністер.
За словами начальника Дністровського БУВР Романа Михайлюка лабораторія моніторингу вод Західного регіону постійно контролює якість води місці впадання річки Сівки в Дністер.
“За результатами досліджень виявлено перевищення середньорічних екологічних нормативів якості. Зокрема, у два рази перевищений допустимий рівень солей, є залишки дихлофосу, у два з половиною рази перевищення рівня ртуті і у п’ять разів міді, та багато іншого. В 2010 році коли тут було оголошено зону надзвичайної екологічної ситуації ми встановили свій пост і робимо аналізи поверхневих вод. Результати нашого моніторингу дозволять спеціалістам визначити, як розв’язувати проблему, щоб в річку Сівка і в Дністер не потрапляла ця вода”.
Як відомо, з 2008 року розпочалося поступове затоплення відкритої шахти кар’єру у зв’язку з припиненням роботи насосних станцій. У 2008-2010 роках затоплення прискорилося через значний приплив прісних вод із річки Сівка (прорив з північного борту) та рясні дощі. У червні 2020 року річка Сівка прорвалася в кар’єр вдруге. Тож зараз існує загроза підняття рівня води в кар’єрі і потрапляння розсолів в Дністер.