19 лютого – День Державного герба України

Державний герб України – це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією.
19 лютого 2024 року виповнюється 32 роки від дня затвердження Державного герба України.
Як державний символ — Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.
Вперше про тризуб як про офіційний державний герб України заговорили ще у 1918 році. Під час Української революції, за пропозицією Михайла Грушевського, в Корсуні 25 лютого 1918 р. Тризуб був прийнятий як Великий і Малий державний Герб УНР.
З 22 січня 1919 року, згідно із законом про Злуку УНР і ЗУНР, тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави Павла Скоропадського, а також Директорії.
У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Тодішня тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак” і забороняла, а тих хто його використовував, жорстоко карали.
Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії — він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.