В рамках засідання Комісії зі сталого використання і охорони річки Дністер (далі – Комісія) у м. Кишинів, Республіка Молдова, відбулося офіційне підписання Протоколу засідання Робочої групи з питань планування та управління річковим басейном, яке відбулося 22 жовтня 2021 р. в режимі онлайн.
Від української сторони Протокол підписав Співголова Робочої групи Роман Михайлюк, начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів, від молдавської сторони Співголова Робочої групи Ана Желяпов, науковий співробітник Інституту екології та географії.
Під час офіційного підписання були присутні члени Робочих груп з української та молдавської сторін.
Згідно Протоколу сторони проінформували один одного про проведені засідання й основні питання, які розглядалися на басейновій раді Дністра (Україна) та комітеті Дністровського басейнового округу (Республіка Молдова). Робоча група вирішила продовжити обмін інформацією відносно роботи ради/комітету.
На засіданні було проінформовано про гідрологічну ситуацію в басейні ріки Дністер за 2020-2021 рр. Робоча група відзначила важливість використання спільного шаблона для підготовки аналізу гідрологічної ситуації в басейні ріки Дністер і рекомендувала його для затвердження на засіданні Комісії.
Щодо питання про весняний екопопуск, то Робоча група не прийшла до консенсусу з багатьох аспектів і вирішили просити Комісії про продовження мандату групи на дослідження й аналіз даного питання.
Робоча група обговорила перспективи розробки спільного/узгодженого планів управління басейном ріки Дністер, а також прийняла рішення про винесення на Комісію аналітичного документа, в якому відображені основні законодавчі документи, етапи та строки розробки планів в Україні та Молдові.
Щодо розв’язання питань, пов’язаних з джерелами забруднення ріки Дністер (м. Сороки, м. Могилів-Подільський..), то молдавська сторона проінформувала про проєкт зі Світовим Банком щодо будівництва нових очисних споруд для м. Сороки.
Своєю чергою, українська сторона проінформувала про проведення моніторингу якості води в транскордонних пунктах м. Могилів-Подільський (митний перехід з Республікою Молдова) та с. Цекинівка (нижче скиду з очисних споруд м. Сороки). Також було повідомлено про те, що згідно зі звітністю водокористування за 2020 р., очисні споруди м. Могилів-Подільський скидають повністю нормативно-чисті стічні води і завантаженість очисних споруд складає близько 13,5 %.
Також Робоча група прийняла спільне рішення про необхідність розробки створення концепції платформи DniesterGIS і електронного варіанту Атласу басейну ріки Дністер. Для цього обов’язково знадобиться підтримка проєкту по інформаційній системі Дністровської Комісії.
На завершення, Робоча група розглянула і обговорила пропозиції до плану Робочої групи на 2022 рік.