Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко представив колективу Держводагентства нового очільника водників – Валентина Шліхту.
Відповідне представлення відбулося на підставі розпорядження Уряду України від 8 липня 2020 року № 828-р.
Представляючи колективу водників нового керівника, Роман Шахматенко зазначив: «Протягом останнього часу у водній сфері відбуваються такі зміни, які просто неможливо не помітити. По-перше, це шалений темп розвитку, а, по-друге, відсутність страху у водників змінювати архаїчні процеси водного менеджменту. І я вважаю, що з нинішніх водників потрібно брати приклад іншим органам влади, як з таких, що активно, доволі швидко і потужно рухають реформи у водній сфері.
Тренд змін відчутний у всьому: геопортал «Водні ресурси України» відкрив потужний пласт актуальної і деталізованої інформації про водні об’єкти України.
Розпочав роботу моніторинг вод відповідно до європейських стандартів, нові лабораторії моніторингу вод обладнані незастарілими приладами, а дійсно сучасним обладнанням, яке демонструє реальний стан якості водних ресурсів. Та головне, що тепер інформація про якість води є публічною та доступною для всіх бажаючих.
ЕСКО-договори яскраво продемонстрували можливості, які вдало використали водники для залучення інвестицій, економії електроенергії та модернізації інфраструктури.
Я звертаюся до нового очільника водників: не втратити нинішній темп розвитку, розпочаті реформи продовжити та довести до логічного завершення. Бажаю рухатися вперед шляхом розвитку водної сфери».
Валентин Михайлович, у свою чергу, висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із колективом Держводагентства, зазначивши, що з повною відповідальністю розуміє важливість галузі водного господарства, адже саме з неї розпочинав свою трудову діяльність, досліджуючи річки Карпатського регіону. «Розумію, що галузь має серйозні надбання і велику історію, але при цьому ми живемо в світі, який змінюється і дуже важливо підтримати і продовжити ці зміни. Обіцяю докласти максимум зусиль, щоб забезпечити комфортну робочу атмосферу в колективі, яка дозволятиме вирішувати складні питання». На завершення зазначив, що знання та вміння водників будуть використані на користь і підняття авторитету водної галузі України.
За матеріалами Державного агентства водних ресурсів України