Вперше режим роботи Дністровського водосховища та екопопуску узгоджено в онлайн-форматі

Міжвідомча комісія стабільно узгоджувала режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у звичному режимі. І усе б відбувалося так і надалі, якби не карантин.

Цього разу обмін пропозиціями, рекомендаціями та прогнозами щодо гідрологічної обстановки в басейні Дністра у квітні 2020 року відбувався в онлайні.

Хочемо коротко поділитися із вами даними Укргідрометцентру про водність Дністра та проінформувати про узгоджені рішення.

За інформацією Укргідрометцентру, у квітні приплив води до Дністровського водосховища очікується в межах 200-280 м3/с, або 47% від норми.

Така несприятлива гідрологічна ситуація склалася через відсутність достатнього снігонакопичення, температуру повітря вище норми та недобір опадів.

Враховуючи усі чинники, а саме гідрометеорологічну та водогосподарську обстановки у басейні Дністра, приплив до Дністровського водосховища та пропозиції учасників міжвідомчої комісії, усіх стейкхолдерів, як верхнього так і нижнього Дністра, представників Молдавської сторони, узгоджено оптимальний режим роботи Дністровського водосховища у квітні 2020 року.

Зокрема,

  • для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф, витратами не менше ніж 110-120 м3/с;
  • протягом квітня здійснюватиметься поступове наповнення водосховища до позначок 119,90-120,00 м БС;
  • у разі формування дощового паводка витратами 400 м3/с і більше, буде додатково розглянуто можливість здійснення еколого-репродукційного попуску.

 

За матеріалами Державного агентства водних ресурсів України