Опустелювання – це один з найбільш тривожних світових процесів деградації навколишнього середовища, який характеризується пониженням природно-ресурсного потенціалу території нижче допустимого рівня і призводить до деградації рослинного покриву та погіршення продуктивності земель.
Близько 40% людства страждає від нестачі води. За даними міжнародних експертів, 12 мільйонів гектарів земель та 75 мільярдів тонн родючих ґрунтів щорічно стають непридатними для використання.
Прогнозують, що до 2030 року потреби у продовольстві, енергії та воді зростуть щонайменше на 50%, 45% та 30% відповідно.
Як зазначив у своєму посланні Виконавчий Секретар КБО п. Ібрагім Тіау:
«Є лише три речі, які необхідно знати про Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами.Йдеться не тільки про піски; це не ізольована проблема, яка може непомітно зникнути; і це не чужа проблема.
Йдеться про відновлення і захист тендітного шару землі, що займає лише 1/3 її поверхні, але може або зменшити або загострити обопільну кризу, що загрожує біорізноманіттю та клімату.
Саме тому опустелювання є проблемою кожного, хто хоче їсти, пити, дихати; жити у безпеці в місті чи селі; мати доступ до технологій, ліків чи інфраструктури; мати рівні можливості для роботи, навчання чи відпочинку. Хто хоче жити».