Заступниця начальника Дністровського БУВР Іванна Гнатишин взяла участь в комунікаційному тренінгу для фахівців водного сектору підвідомчих організацій Міндовкілля та представників інших ЦОВВів.
Захід організований Державним агентством водних ресурсів України спільно з Програмою EU4Environment – Water and Data, Асоціацією водоканалів України «Укрводоканалекологія» та Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства.
Ефективна міжсекторальна взаємодія відіграє одну з ключових ролей при підготовці планів управління річковими басейнами, зокрема вимагає тісної співпраці представників водоканалів та басейнових управлінь водних ресурсів.
Адже саме плани управління річковими басейнами є головним інструментом, який поєднує дві основних водних директиви ЄС – Водну Рамкову Директиву та Директиву про міські стічні води.
Плани управління річковими басейнами – це можливості для інвестицій, в тому числі в рамках відбудови та післявоєнного відновлення. Позиція міжнародних партнерів є однозначною – відбудова відповідно до вимог директив. І це реальний шанс для залучення інвестицій, адже в рамках фази перемовин країнам-кандидатам ЄС надають технічну та фінансову підтримку.
Представники водоканалів – це важливі «гравці» у плануванні сталого розвитку річкових басейнів.
Відтак з метою забезпечення своєчасної підготовки та включення до ПУРБ Дніпра дієвих та реалістичних заходів відбувся комунікаційний тренінг для представників басейнових управлінь водних ресурсів, водоканалів та інших заінтересованих сторін.
Учасників тренінгу привітали Заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак, директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь та директор Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Тарас Капуста. Окрім того, до заходу онлайн доєднався представник Міжнародного водного офісу (Франція) програми «EU4Environment: Water and Data» Філіп Сєгєн.
Тренінг відбувся за супроводом екпертів з практичним досвідом розробки ПУРБ екологічного консалтингу Blue Rivers.
Розглянуто та обговорено наступні питання:
-
взаємодія представників водоканалів та басейнових управлінь водних ресурсів при підготовці програми заходів Плану управління річковим басейном Дніпра;
-
аспекти впровадження Директиви ЄС про міські стічні води;
-
аналіз економічної ефективності програми заходів ПУРБ
-
пропозиції до програми заходів Плану управління річковим басейном Дніпра тощо.
Під час інтерактивної частини тренінгу представлено та обговорено зібрані та опрацьовані басейновими управліннями водних ресурсів пропозиції заходів до плану управління річковим басейном Дніпра з відповідними представниками водоканалів.
Учасники тренінгу висловили вдячність за організацію та фаховий супровід заходу та висловили необхідність у проведенні таких тренінгів і в інших річкових басейнах.